SP COLOR SAVE SHAMPOO (250ml)

970 ден

Шампон за обоена коса.

Категорија: таг

Опис

Нежно ја храни обоената коса со блокатор што го спречува оштетувањето на протеинската структура на косата.
Збогатен со:
-Комбинација од Polyquaternium 7-пантенол и пчелин восок – ги задржува пигментите длабоко во косата.
-UV филтер – обезбедува заштита од УВ- зрачење.
-Екстракт од лист од маслинка – штити од слободните радикали и од белеење на косата.
-EDDS(тринатриум Ethylendiamine Disuccinate) – го штити кератинот од оштетување.