SP HYDRATE FINISH SPRAY (125ml)

1,190 ден

Финиш спреј лосион кој моментално ја навлажнува косата и и обезбедува мекост и еластичност.

Out stock

Нема на залиха

Категорија: таг

Опис

Финиш спреј лосион кој моментално ја навлажнува косата и и обезбедува мекост и еластичност.
Збогатен со:
-Глицерински навлажнувач – ја регулира хидратацијата на косата.
-D-пантенол – додава влагаи ја штити косата од сушење.
-Гликоза и фруктоза – ја мазнат и хидрираат косата.

Се нанесува на измиена и просушена коса со пешкир, се остава да делува 3-5минути и не се плакне.