SP HYDRATE MASK (200ml)

1,440 ден

Интензивна хидратациона маска која ја прави косата мазна и еластична.

Категорија: таг

Опис

Интензивна хидратациона маска која ја прави косата мазна и еластична.
Збогатена со:
-Глицерински навлажнувач – ја регулира хидратацијата на косата.
-D-пантенол – додава влагаи ја штити косата од сушење.
-Гликоза и фруктоза – ја мазнат и хидрираат косата.

Се нанесува на измиена и просушена коса со пешкир, се остава да делува 3-5 минути и потоа се плакне.