SP LUXE OIL KERATIN RESTORE MASK 200 ML

1,490 ден 1,326 ден
-11%

Маската  ги реконструира влакната и ја подобрува текстурата на косата  оставајќи ја мека и мазна на допир. Заситена со луксузна мешавина на масла од арган, јојоба , бадем и кератин.

Начин на употреба:

1.Како експресна маска, нанесете три минути и потоа исплакнете.

2.Како интензивен третман, рамномерно распоредете го преку претходно шампонирана коса. Оставете да делува 5-10 минути. Исплакнете темелно. Ефектот на нега може да се засили со топлина.

Опис

Луксузна маска за реконструкција и хидратација на многу оштетена коса.