SP REPAIR MASK 200 ML

1,440 ден

Интензивна маска за оштетена, хемиски третирана коса која совршено ја обновува и регенерира структурата на влакната на косата. Резултатот е мека, мазна и здрав изглед на косата.  Содржи: глицин – гарантира дека влакната на косата се хранат одвнатре , масло од пченични никулци – ја штити косата, протеини – ги обновуваат оштетените кутикули на косата.

Начин на употреба: Нанесете доволна количина од маската на измиена коса исушена со пешкир. Оставете околу пет минути и потоа исплакнете темелно.

Опис

Луксузна маска за нега и регенерирање на оштетена и хемиски третирана коса.