SP SMOOTHEN CONDITIONER (200ml)

950 ден

Дневен кондиционер за оптимална заштита од виткање на косата.

Out stock

Нема на залиха

Категорија: таг

Опис

Дневен кондиционер за оптимална заштита од виткање на косата.
Збогатен со:
-Масло од авокадо – ја прави косата мека и мазна, ја враќа влагата и го спречува сушењето на косата.
-Зеин – ги реконструира влакната правејќи ја косата отпорна на негативни влијанија.
-Екстракт од кашмир – ја измазнува површината на косата и не дозволува виткање и разлетување на косата.

Се нанесува на измиена и просушена коса со пешкир, се остава да делува 3-5 минути и потоа се плакне.