SP SMOOTHEN INFUSION (6x6ml)

450 ден

Инфузија за дополнително измазнување на косата.

Out stock

Нема на залиха

Категорија: таг

Опис

Инфузија за дополнително измазнување на косата.
Интензивен индивидуален третман за израмнување на косата и за долготрајна заштита од виткање.
Збогатен со:
-Масло од авокадо – ја прави косата мека и мазна, ја враќа влагата и го спречува сушењето на косата.
-Зеин – ги реконструира влакната правејќи ја косата отпорна на негативни влијанија.
-Екстракт од кашмир – ја измазнува површината на косата и не дозволува виткање и разлетување на косата.

Употреба:
*Додајте ја единствената доза на инфузијата во која било SP маска.
*Измешајте за да добиете хомогена смеса.
*Нанесете на влажна коса, оставете да делува 5-10 минути и исплакнете.