SP VOLUMIZE LEAVE-IN CONDITIONER (150ml)

1,290 ден

Кондиционер пена, за долготраен волумен на косата.

Out stock

Нема на залиха

Категорија: таг

Опис

Кондиционер во пена кој ја стабилизира внатрешноста на косата создавајќи долготраен волумен.

Збогатен со:
-Креатин – ја зајакнува и стабилизира внатрешноста на влакното.
-Компоненти за волумен – се депонираат на косата и ја стабилизираат надворешната структура на косата, давајќи и долготраен волумен.
-Еластични полимери – создаваат заштитен слој околу влакното.

Се нанесува на измиена и просушена коса со пешкир, се остава да делува 3-5 минути и не се плакне.