STYLE STORIES BLOW-DRY CREAM 150ml

970 ден

Крема пред фенирање за волумен на косата.

Категорија: , таг

Опис

Крема за пред фенирање. Го штити влакното од топлина и го прави фенирањето побрзо и полесно, не ја отежнува косата и ја прави помека и полесна. Исто така е идеален за припрема пред шишање. Благодарение на Moringa маслото ја штити косата од надворешни штетни влијанија и ја држи подолго време свежа и чиста.
Се нанесува на влажна коса пред фенирање.