UNIQONE VOLUME MOUSSE 200ML

1,200 ден

LEAVE-IN HAIR FOAM TREATMENT – Пена за коса која не се измива, за екстра волумен.

Категорија: , , таг

Опис

Пената и дава на косата волумен и ја прави убава со природен сјај. Специјално дизајнирана формула за тенка и слаба коса.
Ја хидрира и ја полни со сјај без да ја натежне, ја дисциплинира косата, го олеснува фенирањето и ја остава косата мека и свиленкаста.
Збогатена со лесна, воздушеста и уникатна формула за екстра волумен и текстура.
Ги обезбедува 10-те UNIQONE докажани ефекти (10 во 1):
1. Ја обновува сувата и оштетена коса,
2. И дава сјај на косата и има anti-frizz дејство,
3. Овозможува термална заштита,
4. Ја прави косата свиленкаста и мека,
5. Ја штити бојата со помош на UVA & UVB филтри,
6. Олеснува исправање/фенирање на косата,
7. Овозможува полесно расчешлување,
8. Ја прави фризурата подолготрајна,
9. Спречува пукање на краевите и цветање и
10. Дава волумен.

Ексклузивна формула за длабински интензивен третман кој ја хидрира, храни и обновува косата одвнатре.