CAVIAR ANTI- AGE INFINITE COLOR HOLD DUAL USE SERUM 50 ML

2,200 ден

Серум за фарбана коса  со  двојна употреба  , обезбедува подмладување на бојата, заштита од топлина и интензивен сјај. Овој третман со двојна намена може да се користи како третман за подмладување на косата или да се меша со кој било балсам Alterna за да се трансформира во маска која ја заштитува бојата. Формулиран со нашиот препознатлив екстракт од кавијар и комплекс за двојно зачувување на бојата што обезбедува моќна заштита на бојата, оваа мешавина за задржување на бојата ја остава косата мазна и хидрирана, ја подмладува живоста на бојата и ја штити косата од топлина до 232 степени. Клинички докажано дека ја одржува живоста на бојата и сјајот 70 дена.

Без додадени SLS/SLES*, парабени, фталати, DEA/TEA и синтетичка боја.

Начин на употреба: Moже да се користи на два начини:

*Како третман без плакнење , се нанесуваат неколку капки на влажна и чиста коса

*Може да се додаде во било кој Алтерна кондиционер за да се креира интензивна маска со заштита на боја. ( од 6 до 8 пумпи)

Опис

Моќен серум со двојна употреба кој обезбедува подмладување и сјај на бојата на косата.