CAVIAR ANTI-AGING SMOOTHING ANTI-FRIZZ NOURISHING OIL 50 ML

1,950 ден

Хранливото масло за измазнување  е моќен третман кој се бори против сувата и кршлива коса и ја измазнува притоа додавајќи интензивен сјај. Ја остава косата мазна и свиленкасто-мека. Нашиот чист екстракт од кавијар, богат со омега 3 масни киселини, протеини, минерали и витамини А, Ц и Д помага видливо да ги подобри знаците на стареење на косата: управливост, кршење, сувост и досада. Хранливата мешавина од масла од Абисин, Камелија и Авокадо помага да се измазни  косата, враќајќи ја нејзината сила и сјај. Косата останува мазна и бујна, без мрсни остатоци. Клинички докажано дека го контролира разлетувањето до 72 часа*, ја подобрува целокупната состојба на косата за 80% и го зголемува сјајот за 250%.

Без додадени SLS/SLES*, парабени, фталати, DEA/TEA и синтетичка боја. Погоден за обоена коса.

Начин на употреба:Нанесете неколку капки на влажна или сува коса и не плакнете.

Опис

Луксузно хранливо масло за измазнување и хранење на сува и нескротлива коса.