DUALSENSES COLOR BRILLIANCE SHAMPOO 250ML

990 ден

Шампон за нега и зачувување на интензитетот на бојата кај нормална до тенка фарбана коса.

Out stock

Нема на залиха

Категорија: , ,

Опис

Шампонот Goldwell Dualsenses Color Fade Stop го намалува избледувањето на обоената коса. Идеален за нормална до тенка коса,  ви овозможува да ја одржувате совршената боја  што е можно подолго. Уникатната формула Fade Stop активно ги зајакнува а молекулите на бојата, додека кремастата текстура на пена нежно ја чисти косата.

Технологијата  ColorChromaComplex е надополнета со Pomegranate Essence која го намалува бледнеењето на бојата на минимум додека ја засилува сјајноста на бојата и обезбедува бестежинска нега. Обоената коса останува посјајна и прецизно исчистена за поздрав изглед.