CAVIAR ANTI-AGING SMOOTHING ANTI-FRIZZ CONDITIONER 250 ML

1,950 ден 1,365 ден
-30%

Кондиционерот за измазнување е формулиран со сопствен комплекс Climate Shield  кој ја контролира влажноста што влијае на косата за да остане мазна и мека со помалку разлетување до 72 часа.Нашиот чист екстракт од кавијар, богат со омега 3 масни киселини. протеини, минерали и витамините А, Ц и Д  помагаат за видливо подобрување на знаците на стареење на косата: управливост, кршење, сувост и досада. Хранливата мешавина од масла од абисинско, камелија и авокадо помага да се измазни косата, враќајќи ја нејзината сила и сјај.

Без додадени SLS/SLES*, парабени, фталати, DEA/TEA и синтетичка боја. Погоден за обоена коса.

Начин на употреба: Се нанесува на влажна и измиена коса и по неколку минути се плакне.

Опис

Кондиционер за контрола на фриз ефектот  кој го контролира нивото на влажност во косата истовремено хидрирајќи ја.