FRIZZ DISMISS CONDITIONER 300 ML

1,640 ден

Redken Frizz Dismiss Conditioner е регенератор против frizz кој има нежна формула без сулфати и натриум хлорид за да ја скроти разлетаната коса, да ја зголеми мазноста и да го подобри сјајот. Овој регенератор е направен со Redken’s Smoothing Complex кој содржи масло од Babassu  за навлажнување, расплеткување и заштита на косата од разлетување, истовремено обезбедувајќи мекост и сјај.

Начин на употреба: Нанесете на влажна коса и по неколку минути  исплакнете. Системот за шампон и регенератор Frizz Dismiss може да се користи секојдневно на сите типови коса.

Опис

Регенераторот Frizz Dismiss на Redken ја навлажнува, ја отплеткува и ја штити косата од разлетувањето додека и ја зголемува мекоста и сјајот.