FRIZZ DISMISS MASK 250 ML

2,440 ден

Redken Frizz Dismiss Hair Mask е маска за коса против frizz која обезбедува интензивно измазнување и хидратација за сите типови коса. Збогатена е  со Redken’s Smoothing Complex со масло од Babassu  за подобрена управливост и контрола на разлетувањето, оваа маска за коса ја навлажнува, омекнува и хидрира непослушната коса.

Начин на употреба:Откако ќе го искористите Redken’s Frizz Dismiss шампонот, нанесете ја маската на влажна коса. Оставете да делува 3-5 минути. Исплакнете. Може да се користи како замена на регенератор 2-3 пати неделно.

Опис

Маската за коса на Redken’s Frizz Dismiss длабински ја навлажнува  непослушната коса склона кон разлетување за зголемена мазност и управливост.