IMEL ARGAN OIL MASK 1000ml

1,090 ден

Кератинот ја обновува оштетената коса, додека маслото од арган продира во внатрешноста на влакното и ја зголемува еластичноста и силата на косата.Дополнително ја штити косата од топлина.

Употреба: Се нанесува од маската на влажна коса, после измивање. Се остава маската да делува 5-10 минути и се измива. Не ја остава косата мрсна. Со својата посебна формула, збогатена со меланин, обезбедува заштита на бојата на косата. Кеаратинот и Провитаминот Б-6 ја обновуваат и хидрираат косата.
Ефект: Нежно – свилена коса.
Врвен ефект: Нанесете ја маската на сува коса и оставете да делува минимално 60 минути. Измијте ја косата.

 

Категорија: , таг

Опис

Маска за сува, оштетена и третирана коса.