IMEL HYALURONIC MASK 1000ml

1.090,00 ден

Маска за коса со хиалуронска киселина, арганово масло и кератин. Ултимативен длабок третман за интензивна обнова на косата.Оваа луксузна маска го обновува телото, еластичноста и сјајот на најслабата и оштетена коса. Маслото од арган делува како навлажнувачки агенс, агенс против стареење, антиоксиданс, средство за кондиционирање и емолиент. Навлегува длабоко во влакното на косата и го обновува внатрешното јадро на влакното.Хиалуронската киселина помага косата да постигне максимална хидратација и да го зголеми производството на природен колаген, привлекувајќи и задржувајќи ја влагата на надворешната страна на влакното. Кератинот ја мазни и поправа надворешнниот слој на косата на сите нивоа и притоа нудејќи супериорност. Пополнето влакно со кератин на косата и ја враќа нејзината еластичност, мекост и сјај.

Употреба: по измивањето на косата со шампон, нанесете го производот на просушена коса со крпа од должината кон краевите. Средно сува коса: нанесете доволно количина и оставете ја 3-5 минути. Многу сува коса: Нанесете доволна количина и оставете ја најмалку 10 минути. Исплакнете темелно.

Достапност: На залиха
Опис

Маска за коса со хиалуронска киселина, арганово масло и кератин.

Scroll To Top
  • Мени
  • Категории
Затвори
Насловна
0 Листа на желби

Вашата кошничка 0

Затвори

Кошничката за купување е празна!

Продолжи со купување

IMEL HYALURONIC MASK 1000ml
1.090,00 ден