IMEL MACADAMIA OIL MASK 1000ml

1,090 ден

Маска за сува, фарбана и оштетена коса. Кератинот ја обновува оштетената коса, додека маслото од макадамија продира во куликулите на влакното и притоа ја зголемува еластичноста и јачината на косата.Дополнително ја штити косата од топлина.

Употреба: по измивањето на косата со шампон, нанесете го производот на просушена коса со крпа од должината кон краевите. Нанесете доволно количина и оставете ја 3-5 минути. Исплакнете темелно. Ефект: свилена коса. Врвен ефект: Нанесете ја маската на сува коса и оставете ја да делува 60 минути. Измијте ја косата.

Категорија: , таг

Опис

Маска за сува, фарбана и оштетена коса.