IMEL COLLAGEN MASK 1000ml

1,090 ден

Маска збогатена со колаген, кератин, витамин Е и хидролизирани протеини од пченица за длабоко хидрирање и обнова на сите типови коса.
Овозможува сјајот и виталноста на косата да се обноват и притоа косата да биде зајакната, мека и подготвена за обликување.
Хидролизираниот Кератин го подобрува сјајот, текстурата, флексибилноста, управливоста, го зголемува волуменот и ја задржува влагата.
Колагенот делува на тој начин што формира филм, хидрира, негува, реконструира и заштитува.
Употреба: по измивањето на косата со шампон, нанесете го производот на просушена коса со крпа од должината кон краевите.

Категорија: , таг

Опис

Маска збогатена со колаген, кератин, витамин Е и хидролизирани протеини од пченица за длабоко хидрирање и обнова на сите типови коса.