ICE CREAM KROMASK CHERRY RED 300ml

890 ден

ЦРВЕНА колор маска која и дава свежина на косата и ги подобрува нијансите на природната, фарбана и бланширана коса.

Категорија: , таг

Опис

Маска во боја за нега и зајакнување на природната боја и бојата кај фарбаната коса. Го зајакнува интензитетот на бојата на природната или фарбана коса, ја прави мека, свиленкаста, и дава сјај и обезбедува подолг и подеднакво долг резултат како кај козметичкото боење.

УПОТРЕБА:
Измијте ја косата со шампон и просушете со пешкир. Носете ракавици за еднократна употреба, нанесете соодветна количина на производот (приближно 20/30 ml.), Тријте нежно и чешлајте со чешел со широк заб. Оставете 3 до 5 минути, според потребниот интензитет (зголемувањето на времето до максимум 15 минути ќе го зголеми интензитетот на истакнување). Исплакнете темелно.