ICE CREAM KROMASK GOLD 300ml

890 ден

ЗЛАТНА колор маска која и дава свежина на косата и ги подобрува нијансите на природната, фарбана и бланширана коса

Категорија: , таг

Опис

Колор маска за нега и осветлување, зајакнување на природна и третирана коса. Го зајакнува интензитетот на бојата на природната или фарбаната коса, ја прави мека, свиленкаста, и дава сјај и обезбедува подолг и подеднакво долг резултат како кај козметичкото боење.
УПОТРЕБА:
Измијте ја косата со шампон и просушете со пешкир. Носете ракавици за еднократна употреба, нанесете соодветна количина на производот (приближно 20/30 ml.), Тријте нежно и чешлајте со чешел со широк заб. Оставете 3 до 5 минути, според потребниот интензитет (зголемувањето на времето до максимум 15 минути ќе го зголеми интензитетот на истакнување). Исплакнете темелно.