FRIZZ DISMISS REBEL TAME LEAVE-IN CREAM 250 ML

1,990 ден

Redken Frizz Dismiss Rebel Tame е крем третман  за нескротлива коса со повеќе придобивки, против разлетување и  за заштита од топлина. Формулиран со Redken’s Smoothing Complex со масло од Babassu , оваа крема за измазнување обезбедува контрола на разлетувањето додека ја хидрира, отплеткува и заштитува косата од топлина  до 230 степени.

Начин на употреба: Нанесете на чиста, влажна, исушена со пешкир коса   пред стилизирање или сушење на косата.

Категорија: , , ,

Опис

Redken’s Frizz Dismiss Rebel Tame е хидратантна , заштитна крема која не се плакне за нескротлива коса.