GOLDHAIR PROFESSIONAL BOTOX SET

2.490,00 ден

Goldhair professional Ботокс третман за комплетна реконструкција на оштетената коса.

Достапност: На залиха
Категории , Ознака:
Опис

Сет  за повеќе третмани – и за домашна употреба  за третирање на сите типови на оштетувања на коса! Но препорачано за хемиски третирана а особено бланширана коса

Професионалниот БОТОКС ТРЕТМАН се состои од:

– шампон  500мл

– маска500мл

серум  125мл

Наменет е за длабинска реконструкција на оштетена коса:

– збогатен хиалуронска киселина, арганово масло и кератин

– продира во оштетените делови на влакното и ги полни

-го обновува влакното од внатре,

– ги зајакнува кутикулите,

– ја прави косата компактна и еластична, враќајки и го сјајот

Начин на употреба:
1 чекор : се нанесува шампон на влажна коса се масира и се плакне.

2 чекор : се нанесува маска на влажна коса просушена со пешкир , се загрева со фен 1-2 минути и се остава да одстои 10 мин. Се плакне.

3 чекор : се нанесува серум по должината и врвовите и не се плакне. Потоа се продолжува со стилизирање на косата.

Scroll To Top
  • Мени
  • Категории
Затвори
Насловна
0 Листа на желби

Вашата кошничка 0

Затвори

Кошничката за купување е празна!

Продолжи со купување

GOLDHAIR PROFESSIONAL BOTOX SET
2.490,00 ден