L’OREAL PRO LONGER MASK 250ml

1,500 ден

Маска за долга коса со тенки и кршливи врвови.

Категорија: , таг

Опис

Негувајте ја косата со L’Oréal Professionnel Serié Expert Pro Long Long Mask.
Наменета специјално за долга коса, маската работи за да се минимизира појавата на разделени краеви и залутани влакна, оставајќи живa, елегантна илузија со додадено тело и сјај. Долгата, густа коса може да биде тешко да се управува и лесно да се заплетка, па надополнете ја со видните сепак моќни состојки во маската за коса.

Иновативната формула се разлетува низ косата без напор, комплетна со мека, луксузна текстура која ја остава косата свиленкаста на допир. Патентираните филер А100 и Аминокиселините создаваат заштитен превез против груби надворешни агресори, што потенцијално може да предизвикаат сувост и оштетување, оставајќи ја косата, свилена, сјајна и здрава.

Се нанесува на измиена и просушена коса со пешкир, се остава да делува 3-5 минути и потоа се плакне.