SERIE EXPERT SERIE EXPERT VITAMINO COLOR DUO SET SHAMPOO 300ML + MASK 250ML

3,150 ден 2,300 ден
-27%

L’Oreal Professionnel Serie Expert Vitamino Color  сет од шампон 300мл и маска 250мл.

1.Шампон 300 ml:

Нежно ја чисти фарбаната коса без да ја суши за време на миењето.Шампонот воопшто не ја натежнува  косата, ја прави поеластична, додава сјај и интензитет на бојата .Збогатен со ресервартол обезбедуваа заштита на бојата и трајност до 8 недели.

Начин на користење :Нанесете мала количина шампон на косата, пена, масирајте во скалпот и косата по целата должина, а потоа исплакнете со многу вода.

2.Маска 250мл:

Заштитете ја вашата коса од штетните УВ зраци на сонцето и загадувањето со оваа маска. Одржувајте ја вашата коса здрава и свежа, со  долготраен сјај на бојата до 8 недели.


Начин на користење:Нанесете маска на влажна коса.Оставете да делува 3-5 минути, пена и темелно исплакнете

 

Категорија: ,

Опис

Професионален сет од сет од шампон 300мл и маска 250мл за нега на фарбана коса.