BONACURE CP COLOR FREEZE SHINE SAVIOR SERUM 150 ML

1,500 ден

Серум за обоена коса кој ја  отплеткува косата  и обезбедува заштита од топлината при фенирање. Ја подобрува управливоста и прави бојата на вашата коса да трае подолго.  Овој серум за сјај ја враќа косата на нејзиното идеално ниво на pH од 4,5 со цел да ги заглави пигментите во боја длабоко во структурата на косата и, на тој начин, да спречи избледување на бојата. Содржи  вегански кератин и технологија за изедначување на клетките, кои помагаат да се осигура дека површината на косата е совршено запечатена. 

Нови 100% вегански професионални формули, без сулфати, силикони, парабени, минерални масла, фталати, микропластика и вештачки бои, со високо ниво на биоразградливост.

Начин на употреба: Нанесете на влажна коса и не плакнете. Стилизирајте како и обично. Може и да се нанесе мала количина на сува коса за дополнителен сјај.

Опис

Серум за заштита и нега на секој тип обоена коса.