IMEL HYALURONIC SERUM 125ml

950 ден

Серум за коса со хиалуронска киселина, арганово масло и кератин. Ултимативен длабок третман за интензивна обнова на косата.Овој серум го обновува телото, еластичноста и сјајот на најслабата и оштетена коса.Маслото од арган делува како навлажнувачки агенс, агенс против стареење, антиоксиданс, средство за кондиционирање и емолиент. Навлегува длабоко во влакното на косата и го обновува внатрешното јадро на влакното. Хиалуронската киселина помага косата да постигне максимална хидратација и да го зголеми производството на природен колаген, привлекувајќи и задржувајќи ја влагата на надворешната страна на влакното. Кератинот ја мазни и поправа надворешнниот слој на косата на сите нивоа и притоа нудејќи супериорност. Пополнето влакно со кератин на косата и ја враќа нејзината еластичност, мекост и сјај.

Употреба: Се ставаат на раце 2-3 капки, се тријат рацете и серумот се нанесува на косата. Може да се нанесе на сува или влажна коса, особено на врвовите на косата.

Категорија: , таг

Опис

Серум за коса со хиалуронска киселина, арганово масло и кератин.