IMEL COLLAGEN SHAMPOO 1000ml

1,090 ден

Колаген шампонот помага да се спречи губењето на косата и воедно додава волумен на косата. Овој шампон има уникатна формула која ги остранува загадувачите и токсините со што косата изгледа сјајна и силна. Морскиот колаген делува на тој начин што формира филм, навлажнува, негува, реконструира и заштитува. Овозможува значително подобрување на кожната хидратација и еластичност. Поради регуларната поставеност на фибрилите, формираат тенок макромолекуларен филм на роговиден слој, кој е во состојба да ги ограничи неизбежните загуби на влага, помагајќи на косата да ја здржи целосна, свежа и мазна. Кератин и витамин Е во комбинација ја мазнат и го поправаат надворешнниот слој на косата на сите нивоа и притоа нудејќи супериорност. Пополнета, косата ја враќа нејзината еластичнот, мекост и сјај.

Категорија: , таг

Опис

Шампон за коса со колаген, кератин, витамин Е и хидролизирани протеини од пченица.