L’OREAL PRO LONGER CONDITIONER 200ml

1,200 ден

Кондиционер за долга коса со тенки и кршливи врвови.

Категорија: , таг

Опис

Вратете ја долгата коса назад во еластична, здрава состојба со кондиционерот L’Oréal Professionnel Serié Expert Pro. Овој стручен кондиционер за долга коса работи на зачувување на квалитетот на вашите должини, додека го зацврстува секое влакно, бранејќи се од оштетување, паѓања, краеви на раздвојување и истенчување за да обезбеди незгодни и еластични врвови.

Нанесена со патентирана технологија, моќност на Filler A100 заедно со аминокиселините за да помогне во создавање на илузија на подебели, поцелосни краеви, а притоа да донесе сила на влакното за коса. Лесниот кондиционер се мазнува на врвовите и ги ослободува карактеристиките за надополнување и омекнување, оставајќи зад себе сјајни, свиленкасти врвови.
Се нанесува на измиена и просушена коса со пешкир, се остава да делува 3-5 минути и потоа се плакне.