MATRIX CURL PLEASE CONDITIONER 300ml

760 ден

Кондиционер за виткана коса.

Категорија: , таг

Опис

MATRIX кондиционерот за виткана коса, е збогатен со:
масло од семе од јојоба и пченичен протеин.
Ја навлажнува, храни и и дава сила на косата.
Не дозволува електризирање на косата, ги остава кадриците дефинирани и разиграни.

Се нанесува на измиена и просушена коса со пешкир, се остава 2-3 минути да делува, и потоа темелно се плакне.