SCALP CLINIX PRE-SHAMPOO SCRUB 200 ML

1,650 ден

Дерматолошки тестиран пилинг за прочистување на сите видови на скалп.Формулиран со активен микробиом ,нежно ги отстранува мртвите клетки на кожата и го подготвува скалпот за чистење. Помага во отстранување на остатоците и ги чисти порите. Остава свежо чувство на скалпот со ефект на ладење.

Начин на употреба: Се нанесува на сув скалп пред шампонирање со блача масажа и се остава да делува 10 минути. Се плакне и се продолжува со шампонирање. Се препорачува да се користи 1-2 пати неделно.

Категорија: ,

Опис

Дерматолошки тестиран пилинг за прочистување на сите видови на скалп.