SERIE EXPERT SCALP ADVANCED ANTI-OILINESS 2-IN-1 CLAY 250 ML

1.950,00 ден

2 во 1 третманска глина за прочистување на масен скалп.Оваа глина  длабоко ги прочистува остатоците, потта и себумот . Косата се чувствува лесна и волуменизирана. Концентрирана со 6% глина, ситно зрнеста активна состојка, која може да направи мек пилинг на скалпот за да помогне да се отпушти површината на скалпот од нечистотија, себум и пот. НАУЧНО ДОКАЖАНА ЕФИКАСНОСТ: По само 1 употреба, -78% себум на скалпот, -70% себум на косата и +24% моментален волумен.

начин на употреба:

1.Како шампон, рамномерно нанесете на влажен скалп и коса.Направете пена и исплакнете.

2.Како маска од глина нанесете и оставете да делува 3-5 мин. Исплакнете темелно. 

Достапност: На залиха
Опис

2 во 1 третманска глина за прочистување на масен скалп.

Scroll To Top
  • Мени
  • Категории
Затвори
Насловна
0 Листа на желби

Вашата кошничка 0

Затвори

Кошничката за купување е празна!

Продолжи со купување

SERIE EXPERT SCALP ADVANCED ANTI-OILINESS 2-IN-1 CLAY 250 ML
1.950,00 ден