PURIFY MASK SCRUB PRE SHAMPOO 250ml

620 ден

Скраб маска за пред шампонирање со микрогранули кој го отстрануваат перутот од скалпот.

Категорија: , таг

Опис

Скраб маска со микрогранули кој го отстрануваат перутот од скалпот.
Збогатен со есенцијални масла и минт.
Активни состојки:
Пироктоноламин: ефикасно средство против првут
Рузмарин и екстракт од коприва: чистење на скалпот, регулирање и ребаланс на себум
Комбинација на есенцијални масла од лимон и нане: освежувачки ефект
Бела глина: високо дејство на апсорпција и чистење
Вулкански перлитни микросвери: внимателно ги отстранува остатоците и нечистотиите од скалпот.