ACIDIC BONDING CONCENTRATE SHAMPOO 300 ML

1,990 ден

Шампонот  без сулфат Redken Acidic Bonding Concentrate е најконцентрираната формула се-во-едно на Redken за обнова на јачината на сите видови оштетена коса. Овој ултра богат и луксузен шампон обезбедува максимална  поправка на јачината на косата, интензивна хидратација и заштита од избледување на бојата. Збогатен  со лимонска киселина, нашиот шампон  содржи концентриран bonding care complex  кој ги зајакнува ослабените врски во вашата коса за да ја подобри јачината на косата. Овој шампон за балансирање на pH е специјално формулиран со кисела pH вредност за да се одбрани од негативните ефекти на боење на косата, термички алатки за стилизирање, па дури и вода. Резултатот? Коса која изгледа и се чувствува здрава!

Клучни придобивки:

*56% помалку кршење

* 82% помалку видливи расцепени краеви

* 11 пати помазна коса

* балансирање на pH

Опис

Шампон без сулфат за многу оштетена коса  кој  обезбедува максимално обновување на силата на косата, интензивна регенерација и заштита од избледување на бојата на косата.