AMERICAN CREW MOISTURIZING SHAVE CREAM 150ml

890 ден

Билна крема за нормален накај груб тип на брада.

Опис

  • Билна крема за нормален накај груб тип на брада.
    Кондиционирачка формула со моќни антиоксиданси кој овозможуваат бричење без сушење на кожата. Смирувачките алое и авокадо масло овозможуваат максимална заштита на сува и чувствителна кожа. Хидрирачката крема за бричење се препорачува и за кожа на која и е неопходна дополнителна хидратација и е добра за прецизно бричење.
    Се навлажнува лицето со топла вода, потоа се нанесува од кремата за бричење и се бричи како и обично.