FIRM HOLD STYLING CREAM 100ml

890 ден

Стајлинг крема со многу висок степен на зацврстување.

Категорија: , таг

Опис

Стајлинг крема со многу висок степен на зацврстување, збогатена со природни екстракти како витамин Б5 со чија помош косата изгледа полна и има сјај. Овој производ има ниска pH со што се спречува сушење на скаплот.
Се нанесува на просушена коса со пешкир. Се стилизира од темето кон краевите и се формира саканата фризура.