BONACURE CP COLOR FREEZE SILVER SHAMPOO 250 ML

950 ден

Пигментиран шампон специјално формулиран за коса со ладен тон. Ги неутрализира несаканите топли подтонови и ги оживува ладните тонови. Шампонот нежно ја чисти и ја враќа обоената коса до нејзината оптимална pH вредност од 4,5, постигнувајќи до 90% задржување на бојата до 30 миења. Додава нежен сјаен сјај на белата и многу светла коса. Следете со кондиционерот за замрзнување на боја за да ја запечатите површината на косата. Веганскиот кератин и технологијата за изедначување на клетки ја подобруваат структурата и текстурата на вашата коса. Инспирирана од напредните технологии за нега на кожа, обоената коса ја добива потребната нега за да остане сјајна, светла и ладна подолго време. Кога се користи редовно, овој сребрен шампон создава трајно ладна русокоса без жолти подтонови. Благодарение на хранливите активни состојки, косата не е вознемирена, туку зајакната од внатре кон надвор.

Нови 100% вегански професионални формули, без сулфати, силикони, парабени, минерални масла, фталати, микропластика и вештачки бои, со високо ниво на биоразградливост.

Начин на употреба: Се препорачува да носите ракавици за нанесување на сребрениот шампон. Нанесете го пигментираниот шампон на влажна коса. Масирајте и оставете да делува 2 до 5 минути, во зависност од посакуваното ниво на неутрализација. Исплакнете темелно. Колку е посветла вашата коса, толку пократко треба да остане сребрениот шампон во косата. Важно е да се плакне обилно додека водата не остане  чиста.

Опис

Нежен шампон со виолетов пимент за оджување на ладна плава боја.