CERAFILL AMINEXIL ANTI-HAIR LOSS VIALS 10X6 ML

3,600 ден

REDKEN CERAFILL AMINEXIL  е вашиот нов сојузник во борбата против опаѓањето на косата Пробајте го веднаш и откријте ја неговата неверојатна моќ ‼️

Формулата содржи :

*Аминексил

*Омега 6 и

* мулти витамини Б3, Б5 и Б6 за лекување на скалпот.

* го спречува стврднувањето на колагенот околу фоликулот, што може да доведе до рано разредување и опаѓање на косата

* има извонредно влијание врз периодично опаѓање на косата и ја подобрува нејзината густина.

Се  препорачува по една апликација секој ден, најмалку 6-8 недели или најмалку 3 апликации неделно.Повторете го третманот двапати годишно, особено во есен и пролет.

Пакувањето содржи 10 ампули

Опис

Интензивен третман против опаѓање на косата во ампули.