COLOR EXTEND BROWNLIGHTS SHAMPOO 300 ML

1,750 ден

Шампонот Redken’s Color Extend Brownlights Blue е шампон без сулфат кој ги неутрализира непосакуваните портокалови  тонови кај природна или обоена кафеава коса.  Формулиран со лимонска киселина и растителен протеин, овој шампон без сулфати нежно ја чисти вашата коса без да ја соголува бојата и помага да се продолжи ладниот тон кај кафената косата.

Начин на употреба: Нанесете на влажна коса, и оставете да делува 3-5 минути. Користете 2-3 пати неделно заедно со шампонот Redken Color Extend Magnetics. Користете го како комплетен систем со балсам Color Extend Brownlights.

За бринети третирани со боја: Користете веднаш по услугата во салонот за да ги продолжите ладните тонови.

За природни бринети: Користете колку што е потребно за да ги контролирате  портокаловите нијанси.

Out stock

Нема на залиха

Опис

Шампон без сулфат со цин пигмент за нега и неутрализација на портокаловите подтонови кај природна или фарбана кафена коса.