EKSPERIENCE TALASSOTHERAPY DERMO CALM ESSENTIAL EXTRACT 6x50ml

3,150 ден

Есенцијален екстракт за осетлива кожа.

Категорија: ,

Опис

Есенцијален екстракт за осетлива кожа.
Бисаболол екстракт од камилица кој има смирувачко дејство.
Содржи зелена алга, кафеава алга, бисаболол и екстракт од ехинацеа.
УПОТРЕБА:
Се меша околу 35гр од третманот за скалп со морски алги со есенцијалнот екстракт 50мл + 40-50 капки од мултивитаминскиот коктел за да се направи смеса (кал).
Се нанесува директно на сув скалп со специјална четка и остава да делува 10 минути.
Потоа се плакне со топла вода и се мие со Eksperience Dermo Calm шампонот и се нанесува SOS Dermo Calm лосионот и се масира.