EKSPERIENCE TALASSOTHERAPY REVITALIZING ESSENTIAL OIL 6x50ml

3.360,00 ден

Ревитализирачки есенцијален екстракт идеален за тенка и сува коса.

Достапност: На залиха
Опис

Ревитализирачки есенцијален екстракт идеален за тенка и сува коса.
Го подготвува скалпот за Revitalising третманот.
Содржи црвена алга, камфор, екстракт од хмељ, рузмарин и нане.
УПОТРЕБА:
Се меша околу 35гр од третманот за скалп со морски алги со есенцијалнот екстракт 50мл + 40-50 капки од мултивитаминскиот коктел за да се направи смеса (кал).
Се нанесува директно на сув скалп со специјална четка и остава да делува 10 минути.
Потоа се плакне со топла вода и се мие со Eksperience Revitalising  шампонот и се нанесува SOS Scalp Revitalising  лосионот и се масира.

Scroll To Top
  • Мени
  • Категории
Затвори
Насловна
0 Листа на желби

Вашата кошничка 0

Затвори

Кошничката за купување е празна!

Продолжи со купување

EKSPERIENCE TALASSOTHERAPY REVITALIZING ESSENTIAL OIL 6x50ml
3.360,00 ден