EKSPERIENCE TALASSOTHERAPY SEBUM BALANCING ESSENTIAL OIL 6x50ml

3,360 ден

Есенцијален екстракт идеален за балансирање на мрсниот скалп.

Категорија: ,

Опис

Форулата соржи состојки кои го балансираат мрсниот скалп.
Содржи кафеава алга, пченичен протеин, аминокиселини лизин и цистеин, екстракт од рузмарин и жалфија.
УПОТРЕБА:
Се меша околу 35гр од третманот за скалп со морски алги со есенцијалнот екстракт 50мл + 40-50 капки од мултивитаминскиот коктел за да се направи смеса (кал).
Се нанесува директно на сув скалп со специјална четка и остава да делува 10 минути.
Потоа се плакне со топла вода и се мие со Eksperience Sebum Balancing шампонот и се нанесува SOS Sebum Balancing лосионот и се масира.