EKSPERIENCE TALASSOTHERAPY PURIFYING ESSENTIAL OIL 6x50ml

3,360 ден

Есенцијален екстракт за прочистување на скалпот и намалување на првутот.

Категорија: ,

Опис

Формулата содржи состојки кои го чистат скалпот и го намалуваат првутот.
Содржи смеѓа алга, агенс против габички, екстракт од чичка и водено нане.
УПОТРЕБА:
Се меша околу 35гр од третманот за скалп со морски алги со есенцијалниот екстракт 50мл + 45-50 капки од мултивитаминскиот коктел за да се направи активна смеса (кал).
Се нанесува директно на сув скалп со спрецијална четка и се остава да делува 10 минути.
Потоа се измива со топла вода, и со Eksperience Purifying шампонот и се нанесува SOS Scalp Purifying лосионот и се масира.