EKSPERIENCE TALASSOTHERAPY MARINE ALGAE SCALP TREATMENT 400gr

3,900 ден

Третман за скалп со мешавина од морски алги и есенцијални екстракти.

Категорија: ,

Опис

Мешавината од морски алги кои содржат третмани за скалп и есенцијални екстракти создаваат активна смеса (кал) со алгата спирулина и со витаминот Б ги стимулираат есенциите.
Содржи алга спирулина, овес, соја и комплекс од Б витамини.
УПОТРЕБА:
Се меша околу 35гр од третманот за скалп со морски алги со есенцијалнот екстракт 50мл + 40-50 капки од мултивитаминскиот коктел за да се направи смеса (кал).
Се нанесува директно на сув скалп со специјална четка и остава да делува 10 минути.
Потоа се плакне со топла вода и се мие со одреден Eksperience  шампон и се нанесува одреден SOS  лосионот и се масира.