ICE CREAM LEAVE-IN CONDITIONER 300ml

590 ден

Хранлив балзам за сува, кадрава, фарбана и хемиски третирана коса.

Категорија: , таг

Опис

Идеален за сува, кадрава и фарбана коса, како и за хемиски третирана коса.
Формулата содржи екстракт од сончоглед кој има длабоко хидрантно, интензивно хранливо, регенеративно и анти-оксидирачко дејство. Ја прави косата мека, полна со сјај и лесна за стилизирање.
Се нанесува на измиена и просушена коса со пешкир, и не се измива.