AMINO-MINT SHAMPOO 300 ML

1,750 ден

Шампонот Redken Amino Mint  моментално се бори против иритациите на скалпот и го нормализира нивото на Ph.Катионичните полимери и бетаинот обезбедуваат лесна нега и ја зајакнуваат должината на косата. Освежувачкото нане го оживува и освежува скалпот, за врвно чувство на свежинаПомага во чистење на мрсниот скалп и наталожените нечистотии, кај сите типови и текстури на коса.Го припрема скалпот за абсорбирање на било каков третман без плакнење. (особено третманите против опаѓање и за згуснување на косата на Redken)

Опис

Нежен шампон за прочистување на масниот скалп,балансирање на Ph вредноста и смирување на иритацииите на скалпот.