CARE PURE MICELLAR SHAMPOO 250 ML

390 ден

Мицеларен шампон за нега ,хидратација и креирање волумен кај тенка и безживотна коса.

Опис

Шампонот e дизајниран со мицеларна технологија која ја прави косата чиста, а во исто време лесна и воздушна. Благодарение на формулата без SLES,  безбеден е  за употреба на обоена коса. Идеален за коса која е тенка, безживотна и има потреба од волумен. Погоден за секојдневна употреба.  Специјалната мицеларна технологија нежно ги отстранува вишокот маснотии и нечистотии без да ги испука и исуши врвовите . Ја навлажнува косата и скалпот и ја прави косата силна и здрава.  Го заштитува чувствителниот скалп склон на чешање.