KEUNE CARE DERMA EXFOLIATE SHAMPOO 300 ML

780 ден

Дерматолошки тестиран шампон за отстранување на првут. Кога ќе ви биде дијагностициран првут, тоа значи дека имате повеќе од вообичаено природна габа на скалпот. Шампонот содржи октопирокс, супстанца која го запира прекумерното размножување на габата и ги отстранува видливите снегулки од првут. Антибактериските својства на шампонот ги релаксираат лојните жлезди на кожата, смирувајќи го чешањето и иритираниот скалп. Резултат: скалп кој функционира како што треба и прекрасна, здрава коса.

Опис

Дерматолошки тестиран шампон за отстранување на првут.