SCALP CLINIX SOOTHING TREATMENT 200 ML

1,650 ден

Дерматолошки тестиран третман за сув и чувствителен скалп. Формулациите со биотичка технологија помагаат да се балансираат нивоата на влага на скалпот и да се поддржи рамнотежата на микробиомот на скалпот.Комбинацијата од алантоин, бисаболол и пантенол го зајакнуваат заштитниот слој на скалпот и  го оставаат скалпот да се чувствува смирен и навлажнет по првото нанесување.

Начин на употреба: Се нанесува на чист и измиен скалп и се остава да делува 10 мин па се плакне.

Категорија: ,

Опис

Дерматолошки тестиран третман за сув и чувствителен скалп.